خواص، فواید و مزایای عسل آویشن

خواص، فواید و مصارف آویشن
ژانویه 22, 2020
تاثیر گازهای گلخانه ای بر افزایش دمای جو
آوریل 19, 2020
عسل

خواص، فواید و مزایای عسل آویشن

خواص، فواید و مزایای عسل آویشن بسیار زیاد است. زیرا گیاه دارویی آویشن دارای خواص متعددی است. که برای سلامت انسان مفید است.

عسل آویشن از عسل های تک گله است. زنبوره این عسل را از گل آویشن به ویژه گونه معمولی آن تهیه می کنند. شرط عمومی برای تک گله بودن یک عسل این است که ۴۵ درصد گرده ها از یک نوع گل گرفته شوند. عسل آویشن مانند گیاه مولدش دارای بو و مزه آویشن است.

خواص عسل آویشن

خواص عسل آویشن جهت تقویت اعصاب: از آنجا که عسل آویشن حاوی ویتامین D می باشد. سبب آرامش اعصاب می گردد. و تقویت کننده مغز و اعصاب است. اشخاصی که کمبود ویتامین D دارند. دچار بی قراری، خستگی و بی حوصلگی هستند. ویتامین D موجود در عسل آویشن باعث تنظیم فسفر و کلسیم می شود. و سبب درمان افسردگی می گردد. برخی از محققان عسل آویشن را یکی قدرتمند‌ترین درمان ها برای تشنج و صرع می‌دانند.

خواص قوی ضد باکتریایی عسل آویشن به دلیل روغن های لازم است. این روغن های مهم هم مزه عسل را تشکیل می دهند. عسل آویشن دارای هیدرژن پروکسید است. که باعث از بین بردن میکروب ها و قارچ ها می شوند.

از دیگر خواص و فواید عسل آویشن جلو گیری از سوزش و خارش گلو است. چون گرانروی عسل آویشن و سازگاری چسبناک و شیرین به آن اجازه می دهد تا یک لایه مخافظ را بر روی گلو قرار دهد. این عسل با جلوگیری از رشد باکتری ها این کار را انجام می دهد.

از فواید عسل آویشن تقویت کنندگی سیستم ایمنی بدن است. خواص تقویت کنندگی ایمنی بدن در عسل آویشن بیش از دیگر انواع عسل است. دلیل آن هم به نوع گیاه آویشن بر می گردد. از عسل آویشن برای درمان انواع بیماری ها استفاده می‌شود. زیرا باعث تقویت سیستم عمومی بدن می گردد.

یکی از مهم ترین مزایای عسل آویشن بهبود ناراحتی دستگاه گوارش و التهاب معده می باشد. عسل آویشن با اعمال یک پوشش و نرم کردن داخل معده به بهبود سوزش آن کمک کند. برای درمان سوزش معده توصیه شده است که یک قاشق غذاخوری به صورت ناشتا در اول صبح خورده شود.