خواص و نحوه تولید زغال فشرده

خواص درمانی عسل اوکالیپتوس
سپتامبر 29, 2019
شفاف سازی پوست صورت با آلوئورا
اکتبر 3, 2019
زغال فشرده با حرارت بالا

ذغال فشرده

خواص و نحوه تولید زغال فشرده از این جهت است که از ضایعات درختان و گیاهان تولید شده و از این نظر به درختان جنگلی آسیبی وارد نمی شود. از طرفی نسبت به زغال های معمولی انرژی حرارتی بیشتری دارد.

خواص زغال فشرده

خواص آن به شرح زیر است: بدون استفاده از مواد شیمیایی، بدون بوی بد و گاز، بدون جرقه و بدون سردرد، بدون صمغ، با خاکستر کم و دارای حرارت بیشتر و طولانیی تر.

زغال فشرده
زغال فشرده برش خورده

نحوه تولید زغال فشرده

خواص و نحوه تولید زغال فشرده زیاد است. چون به علت فراوانی منابع خاک اره (مواد دور ریختنی) در ایران، از کارگاه های چوب بری و مبلمان چوبی و غیره با هزینه بسیار مناسب و ارزان خریداری شده سپس به کارخانه های تولید ذغال منتقل می گردد.

برای تهیه آن در فرآیندی خاک اره، پوست گردو و دیگر پوست ها تبدیل به بریکت می شود (یعنی خاک اره با دیگر مواد ترکیب شده و درقالب فشرده ساز قرار می گیرد که به شکل مکعب مستطیل بوده یا به اشکال دیگر تولید می گردد). سپس از مرحله تولید وارد کوره شده و درآنجا به مدت حداقل بیست و چهار ساعت حرارت دیده به ماده هموژن (عملیاتی که درآن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود) تبدیل می شود. و پس از تولید قطعه قطعه شده، بسته بندی و  به بازار انتقال می یابد.