شفاف سازی پوست صورت با آلوئورا

زغال فشرده با حرارت بالا
خواص و نحوه تولید زغال فشرده
اکتبر 1, 2019
آلوئه ورا
نحوه کاشت داشت و برداشت آلوئه ورا
اکتبر 5, 2019

ژل آلوئورا

شفاف سازی پوست صورت با آلوئورا

خواص آلوئورا برای پوست صورت و بدن:

از آلوئورا برای شفاف سازی پوست صورت و بدن و همچنین از بین بردن جوش های صورت استفاده می شود. آلوئورا دارای پلی ساکارید هایی است که پوست صورت را آبرسانی می کند و خاصیت ضد التهابی دارد.

این پلی ساکارید ها سبب تسکین دادن سوزش و خارش های پوستی می گردد. و به عنوان یک محافظ  برای پوست انسان رفتار می کند.

ژل آلوورا سرشار از ویتامین های A، B، C، D، E و همچنین مواد معدنی مانند منیزیم، پتاسیم و روی است. این خواص آلوورا برای پوست باعث شده تا به عنوان یک درمان کننده و صاف کننده پوست شناخته شود.

چنانچه دارای پوست صورت خشک هستید، آلوئه ورا برای آبرسانی به پوست صورت شما بسیار عالی خواهد بود. شما می توانید تاثیر آن را بی درنگ بعد از چند دقیقه ماندن روی پوست خود احساس کنید.

شفاف سازی پوست صورت با آلوئورا

ماسک ضد جوش آلوئورا

از انواع ماسک های ضدجوش صورت و بدن می توان به ماسک آلوئورا که در ترکیب عسل و دارچین درست می شود اشاره کرد.

آلوئورا خاصیت ضد باکترییایی دارد که عوامل ایجاد کننده جوش را کاهش می دهد. عسل و دارچین نیز خاصیت باکتری کشی دارند. از مخلوط‌ کردن این سه ماده با هم یک ماسک خانگی بسیار مفید تولید می گردد که به شما کمک می کند تا پوستی سالم، بدون جوش و شاداب داشته باشید.

روش تهیه ماسک ضد جوش آلوئورا

دو قاشق عسل خالص، یک چهارم قاشق دارچین پودر شده را با یک قاشق آلوئه ورا مخلوط کنید. مخلوط باید نه شل و نه سفت باشد تا بتوانید آن را به راحتی بر روی پوست پخش‌ کنید. سپس بی درنک ماسک را روی صورت بمالید و پس از گذشت 5 دقیقه آن را کاملا با آب بشویید.

ماسک ضد جوش آلوئوورا