نحوه کاشت داشت و برداشت آلوئه ورا

شفاف سازی پوست صورت با آلوئورا
اکتبر 3, 2019
ویژگی های گیاه شناسی آویشن
ژانویه 21, 2020
آلوئه ورا

آلوئه ورا

در این مقاله به نحوه کاشت داشت و برداشت آلوئه ورا می پردازیم. آلوئه ورا یا صبر زرد از خانواده کاکتوس است. آلوئه ورا به شرایط محیطی بسیار مقاوم است.

بنابراین هزینه و نحوه کاشت داشت و برداشت آلوئه ورا ناچیز ( نیاز اندک به آبیاری، بی‌نیازی به کود و آفت‌کش‌ و همچنین عدم نیاز به تجهیزات و ادوات گران قیمت) است. ولی دارای ارزش تجاری قابل توجه و سود فراوان است.

زراعت آلوئه ورا

کاشت آلوئه ورا

نواحی کاشت آلوئه ورا در فضای باز استان های گرمسیری مانند: بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، فارس و خوزستان می باشد.

گیاه آلوئه ورا شدیدا به خاک های سبک با زهکشی بلا نیاز دارد.از این رو در خاک هایی که بافت سنگین دارند مانند استان خوزستان می توان از مخلوط ماسه (بادی) یا سنگریزه با خاک اصلی برای گیاه استفاده کرد.

صبر زرد دارای ریزوم است که بر روی آن ساقه های هوایی ایجاد می شود، بنابراین خاک شنی لومی برای کاشت این گیاه بسیار مناسب است.

کشت گیاه آلوئه ورا به ۴ روش انجام می شود. که عبارتند از کشت قلمه، بذر، بافت و پاجوش. بهترین و مناسب ترین روش کشت پاجوش ها می باشد.

کشت پاجوش هم از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است و هم از نظر کیفی و عملکرد بالاترین مقدار را دارد. بهترین فاصله کاشت بین بوته های گیاه ۶۰ الی ۹۰ سانتیمتر می باشد.

داشت آلوئه ورا

داشت آلوئه ورا بسیار آسان است. میزان نیاز آلوئه ورا به آبیاری هر پنج روز یکبار است و هر بوته حدود ١٠ لیتر آب مصرف می‌کند. اکر از روش آبیاری قطره‌ای استفاده شود، مقدار آب مورد نیاز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

هم اکنون هزینه تجهیز هر هکتار زمین کشاورزی به آبیاری قطره‌ای حدود یک‌ میلیون تومان است.

در صورت آبیاری بیش از اندازه این گیاه به شدت به بیماری پوسیدگی ریشه مبتلا می گیرد.

در مرحله داشت، آلوئه ورا به ماشین‌آلات و تجهیزات زیادی نیاز ندارد.در ضمن مزرعه به عملیات سمپاشی و کوددهی اندکی نیاز دارد.

عناصر غذایی مورد نیاز شامل ۴۵-۵۵ کیلو گرم فسفر، ۵۵- ۶۵ کیلوگرم نیتروژن و ۴۵-۳۵ کیلوگرم پتاس در هکتار می باشند.

برداشت آلوئه ورا

برداشت آلوئه ورا

برداشت آلوئه ورا به صورت چهار فصل است و در تمام فصول ‌سال قابلیت برداشت دارد. در اولین دوره کشت، آلوئه ورا پس از ۶ ماه برداشت می شود.

در نوبت های بعدی هر ٣ ماه یکبار محصول می دهد. فقط برگ های بیرونی گیاه که بیش از ۲۰ تا ۲۵ سانتی متر طول دارند باید برداشت شوند.

آلوئه ورا مصارف زیادی از جمله صنایع غذایی، پزشکی و دامپزشکی، دارویی، آرایشی، بهداشتی، نساجی، شیمیایی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.