کاربردهای گیاه دارویی گیمنما

عسل
پنج خاصیت شگفت انگیز عسل
سپتامبر 20, 2019
گیاه-دارویی-گیمنما-سیلوستر

کاربردهای گیاه دارویی گیمنما فراوان است. این گیاه در درمان بیماریهای گوناگون کاربرد دارد. این بیماری ها عبارتند از دیابت، سرطان، فشار خون و چاقی.

کاربردهای گیاه دارویی گیمنما

درمان دیابت

کاربرد های گیاه دارویی گیمنما فراوان است. یکی از گیاهان دارویی که از جنگل های گرمسیر استرالیا و آفریقا به دست می آید، گیاه دارویی گیمنما است. ازآن جایی که این گیاه موجب تحریک ترشح انسولین در لوزالمعده و بازسازی سلول های جزایر پانکراس می شود، از جذب قند خون جلوگیری می کند. و از این رو برای درمان دیابت و قند خون مورد استفاده قرار می گیرد.

درمان فشار خون

هم چنین، گیمنما اسیدی دارد که با خوردن آن، تمایل به خوردن شیرینی توسط فرد کاسته می شود. پزشکان طب سنتی، گیاه گیمنما را برای افرادی که فشار خون بالایی دارند، تجویز می کنند. زیرا این گیاه به کاهش فشار خون کمک می کند.

افرادی که چربی خون بالایی دارند هم می توانند از این گیاه استفاده کنند. زیرا این گیاه باعث کاهش چربی های مضر خون می شود. در نتیجه از ابتلا به سکته و بیماری های قلبی جلوگیری می شود.

از جمله دیگر کاربرد های گیاه دارویی گیمنما لاغری و تناسب اندام است. از آن جایی که یکی از عوامل چاقی مصرف شرینی است. این گیاه میل به شیرینی را می کاهد. و باعث مصرف کمتر کالری می شود که نتیجه آن لاغری است.

درمان سرطان

کاربرد های گیاه دارویی گیمنما شامل موارد دیگری نیز است. مانند پیشگیری از بیماری سرطان است. این گیاه به خاطر داشتن ساپونین، منجر به کاهش رادیکال های آزاد می شود. و سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و  در نتیجه از ابتلا به این بیماری خطرناک جلوگیری می کند.

بررسی ها و مطالعات اخیر مشخص کرده  که مصرف زیاد غذاهای شیرین منجر به التهاب می شود. گیاه دارویی گیمنما با سرکوب میل به شیرینی، یک ضد التهاب قوی به شمار می آید.

شرکت بازرگانی تغذیه و سلامت دکتر آریان با هدف تهیه و توزیع غذای سالم برای انسان بنیان گذاری شده است. سلامتی که مبتنی بر تغذیه از گیاهان دارویی، زراعی و باغی است. شما عزیزان می توانید برای سفارش گیاه گیمنما و هر گیاه دارویی دیگر با شماره تلفن 09166420183 تماس بگیرید.